Menu
Wykonano przez:
SpaceDEV, projektowanie stron www
Turystyka piesza i rowerowa

Szlaki turystyczne i trasy rowerowe

Białka Tatrzańska oraz jej bliższe i dalsze okolice to idealne miejsca, które zachęcają do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Taka forma czynnego wypoczynku to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych lub przyjaciół oraz poprawę kondycji fizycznej. Do dyspozycji jest tu wiele szlaków turystycznych i tras rowerowych, które zachwycają swoją różnorodnością, dają możliwość bliskiego obcowania z naturą i rozkoszowania się pięknem otaczającej nas przyrody oraz sprzyjają nowym doznaniom i doświadczeniom.

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Na Podhalu jest bardzo rozbudowana trasa rowerowa, która prowadzi po malowniczych miejscowościach Polski i Słowacji wokół Tatr, Gorców i Pienin. Trasa świetnie nadaje się do rekreacyjnej jazdy na rowerze i na rolkach. W Białce Tatrzańskiej można również wypożyczyć rowery.

Morskie Oko

Morskie Oko

Morskie Oko to jedno z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w wokolicy, a to za sprawą przepięknych widoków rozciągających się wokoło. Jest największym i najpiękniejszym tatrzańskim jeziorem o powierzchni 35 ha i głębokości dochodzącej nawet do 51 m. Jego wody okalają najwyższe szczyty Tatr Polskich. Morskie Oko leży w kotlinie, która stanowi górną część Doliny Rybiego Potoku. Nad brzegiem znajduje się górskie schronisko, które jest idealną bazą wypadową na przyległe szlaki turystyczne.

Trzy Korony

Trzy Korony

Trzy Korony (982 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Pienin Właściwych i jedno z najbardziej popularnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w całych Pieninach. Widok ze szczytu jest oszałamiający. Można tu podziwiać całą panoramę Pienin łącznie z przełomem Dunajca. Stojąc na tarasie widokowym, mamy pod stopami 500 metrową przepaść, co dodaje emocji i odrobinę dreszczyku. To również przyciąga turystów, dlatego co roku wielu z nich przemierza szlaki wiodące na ten wyjątkowy w swoim rodzaju szczyt.

Giewont

Giewont

Giewont jest masywem górskim w Tatrach zachodnich, który ciągnie się długą ponad 2,7 km granią od Kalatówek, aż po Dolinę Małej Łąki. Natomiast Wielki Giewont to najwyższy szczyt tego masywu, sięgający 1895 m n.p.m. i dumnie wznoszący się nad Zakopanem. Każdy turysta przyjeżdżający w te okolice marzy o zdobyciu Giewontu, gdyż uważany jest on za symbol polskich Tatr. Od 1901 roku na wierzchołku góry wznosi się piętnastometrowy krzyż, który stanowi cel wielu pielgrzymek.

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska jest największą i najdłuższą doliną polskich Tatr, zajmującą obszar ponad 35 km², a jej długość sięga ok. 10 km. Położona jest na zachodnim skraju Tatr Zachodnich i stanowi lewą odnogę doliny Czarnego Dunajca. Dolina Chochołowska ze względu na wspaniałe widoki, wygodne położenie, niesamowity górski klimat, jest niezwykle chętnie odwiedzana przez wypoczywające w Tatrach rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Stąd odchodzi także wiele ciekawych szlaków, które wiodą na okoliczne szczyty.

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana to polana reglowa, która znajduje się po polskiej stronie Tatr Wysokich. Jej powierzchnia ma ok. 100 ha, a ponad 20 ha stanowią łąki. Leży pomiędzy Gęsią Szyją a Gołym Wierchem, graniczy również z Doliną Złotą i Doliną Waksmundzką. Jest to miejsce, które przyciąga całe rzesze turystów, ze względu na urokliwe, niesamowite widoki jakie się wokoło rozpościerają. Siedząc na polanie można podziwiać panoramę takich szczytów jak: Hawrań, Jagnięcy, Kołowy oraz Lodowy Szczyt, Gerlach, Wysoka, a nawet Rysy i Mięguszowieckie Szczyty.

Rysy

Rysy

Rysy to najwyższe góry w Tatrach Wysokich, znajdują się na granicy polsko-słowackiej. Góra posiada trzy wierzchołki. Ten najwyższy leży po stronie Słowacji, a jego wysokość sięga 2503 m n.p.m. Po naszej, polskiej stronie znajduje się wierzchołek północny z wysokością 2499 m n.p.m. będący jednocześnie najwyższym punktem położonym w Polsce. Szlak turystyczny prowadzący na Rysy jest jednym z najniebezpieczniejszych szlaków w naszym kraju. Jednak w okresie letnim jest wielu ochotników, którzy chcą zdobyć ten szczyt, gdyż widok rozpościerający się z góry jest nieprzeceniony.

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to szczyt położony w grani głównej Tatr Zachodnich i ma wysokość 1987 m n.p.m. Kasprowy Wierch jest głównym celem większości turystów przebywających w rejonie Tatr, zarówno latem, jak i zimą. Stamtąd rozpościerają się niesamowite widoki na górskie krajobrazy, a zimą góra zamienia się w prawdziwy raj dla narciarzy. Na Kasprowym Wierchu znajdują się bowiem przestronne i szerokie trasy narciarskie, jedne z najpopularniejszych w okolicy. Na górę można wjechać kolejką linową lub wejść pieszo szlakiem turystycznym.

Turbacz

Turbacz

Turbacz jest najwyższym i najbardziej znanym szczytem Gorców i stanowi główny punkt tego masywu. Jego wysokość według większości źródeł wynosi 1310 m n.p.m. Górę zalicza się do Korony Gór Polskich. Ze względu na malownicze płożenie, góra jest chętnie odwiedzana przez turystów, a szlaki turystyczne wiodące na jej szczyt zaliczane są do najpiękniejszych w całych Gorcach i tworzą największy węzeł szlaków w tym rejonie. Krzyżują się tu bowiem zarówno ścieżki dydaktyczne, trasy turystyczne piesze, jak i rowerowe, a nawet konne.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...