Menu
Wykonano przez:
SpaceDEV, projektowanie stron www
Zamki, kościoły, rejs i inne...

Atrakcje w okolicy

Białka Tatrzańska leży w miejscu niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Z jednej strony blisko stąd do Tatr Polskich i Słowackich, a także do Nowego Targu, Zakopanego, a z drugiej - niedaleko w przepiękne Pieniny. Dlatego turyści i wielbiciele górskich klimatów chętnie wybierają ten kierunek na swoje wyjazdy urlopowe i wakacyjne. To wyśmienita baza wypadowa do pobliskich atrakcji, których w okolicy nie brakuje. Cisza, spokój, piękne widoki, duże możliwości turystyczne i niesamowite, wyjątkowe miejsca, to wszystko w zasięgu ręki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się naszymi propozycjami.

Chochołowskie Termy

Chochołowskie Termy

Dla naszych gości RABATY

Kolejne termy na Podhalu. Tym razy w bajecznej scenerii u podnóża Tatr. Do dyspozycji gości termy w Chochołowie oferują jest ponad 30 basenów o rożnej specyfikacji, gdzie temperatura wody ma 32-36°C. Chochołowskie Termy oferują również największe saunarium na Podhalu z imponującą, przeszkloną sauną widokową. Pełnię relaksu zapewnia strefa SPA z bogatą ofertą specjalistycznych kąpieli, masaży oraz zabiegów kosmetycznych. Dla naszych gości RABATY!

Spływ Przełomem Dunajca

Spływ Przełomem Dunajca

Sięgająca XIX wieku tradycja spływu łodziami przez Pieniny nurtem Dunajca jest jedną z największych atrakcji w Pieninach. Podróż odbywa się na specjalnych tratwach, którymi kierują Flisacy na odcinku od 18 do 23 kilometrów. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Sromowce Wyżne, zaś może kończyć się w Szczawnicy lub w Krościenku. Ponad 2 godziną wyprawą Flisacy opowiadają o miejscach (np. Trzy Korony), które są mijane oraz o historii Pienin.

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy

Zbudowany najprawdopodobniej na początku XIV wieku w przez węgierskiego kolonizatora ziem granicznych Rykolfa Berzeviczego. Dziś wkomponowany w piękny krajobraz sztucznego jeziora Czorsztyńskiego kusi do zwiedzania turystów. Zamek w Niedzicy jest jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu. Dzisiaj ten zabytek spełnia funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne. Wchodząc na drewniane schody prowadzące na taras widokowy można zobaczyć przepiękny krajobraz jeziora Czorsztyńskiego.

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie

Ruiny gotyckiego zamku w Czorsztynie, przyciągają niejednego konesera atrakcji historycznych. Upadek zamku zaczął się 1734-1735 przez wojska kozackie a w 1790 roku od uderzenia pioruna spaliły się dachy zamku, co gwałtownie przyspieszyło zniszczenie. Zbudowany w XIV wieku zamek (aktualnie ruiny) położony niegdyś na wzgórzu nad Dunajcem a obecnie nad sztucznym jeziorem Czorsztyńskim gwarantuję przepiękne widoki na okoliczną przyrodę oraz sąsiadujący po drugiej stronie jeziora zamek w Niedzicy.

Rejs po jeziorze czorsztyńskim

Rejs po jeziorze czorsztyńskim

Jedną z ulubionych turystycznych atrakcji w Pieninach jest niewątpliwie rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Podczas rejsu można podziwiać cudowne górskie widoki Pienińskiego Parku Narodowego, Zielone Skałki oraz ruiny zamku w Czorsztynie i zamku w Niedzicy, a także inne osobliwości przyrodnicze i architektoniczne. Jest to też okazja do odpoczynku i relaksu w pięknych okolicznościach przyrody oraz poznania historii i legend związanych z okolicą, opowiedzianych przez przewodnika.

Park miniatur

Park miniatur

Nieopodal (około 20km) Białki Tatrzańskiej w Niedzicy znajduje się przepiękny park miniatur Podtatrza. Perfekcyjnie wykonane modele w skali 1:20 ukarzą piękne zamki, budynki sakralne oraz inne obiekty niezwykłych pod względem architektonicznym i historycznym z regionu Podhala, Orawy i Spisza. Miniatury są pięknie wkomponowane w otoczenie Trzech Koron a nawet Morskiego Oka. Po Parku Miniatur w Niedzicy oprowadzą was przewodnicy, którzy barwnymi opowieściami opowiedzą o zabytkach i legendach naszego regionu.

Zapora w Niedzicy

Zapora w Niedzicy

Zapora w Niedzicy znajduje się na Zalewie Czorsztyńskim, który powstał w celu ochrony pobliskich miejscowości przed skutkami powodzi. Budowa zapory w Niedzicy została ukończona w 1997 roku i jest obecnie najwyższą zaporą ziemną w Polsce z centralnym uszczelnieniem glinowym. Jej wysokość sięga 56 m, a długość 404 m. Dzięki niej do tej pory burzliwy i kapryśny Dunajec, został ujarzmiony i zatrzymany na wysokości Niedzicy. Poniżej zapory mieści się elektrownia wodna, którą można zwiedzać z przewodnikiem. Sama tama to również bardzo popularny punkt wycieczkowy dla wielu turystów.

Aeroklub i lotnisko w Nowym Targu

Aeroklub i lotnisko w Nowym Targu

Dla amatorów mocnych wrażeń atrakcją mogą być loty widokowe organizowane przez Aeroklub Nowy Targ. Oferta przeznaczona jest dla osób nie posiadających doświadczenia lotniczego, pragnących przeżyć wyjątkową przygodę w chmurach. Loty odbywają się nad Kotliną Nowotarską, skąd można podziwiać panoramę Tatr, Pienin i Gorców i są dostępne od kwietnia do listopada, przy dobrych warunkach meteorologicznych. Inną propozycją są loty balonem, a także możliwość skoków spadochronowych w tandemie z instruktorem. Lotnisko, w sezonie organizuje również ciekawe pokazy i pikniki lotnicze.

Kościółek w Dębnie

Kościółek w Dębnie

Będąc na Podhalu warto zajrzeć do zabytkowego kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie, który w 2003 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Kościółek wybudowano w 1490 roku, natomiast jego wieżę wzniesiono w roku 1601. Wewnątrz kościoła można podziwiać jedyne w swoim rodzaju malowidła – polichromia datowane na XV-XVI wiek oraz późnogotycki tryptyk w ołtarzu głównym z początków XVI wieku. Uwagę przykuwa również zabytkowy krzyż z 1380 roku oraz tabernakulum sięgające początków XIV wieku, a także niepowtarzalne cymbałki z XV wieku.

Kościół w Ludźmierzu

Kościół w Ludźmierzu

Ludźmierz to wieś, która zasłynęła jako miejsce pielgrzymek. A to za sprawą Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. Data powstania kościoła i parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu sięga 1234 roku. Wówczas biskup krakowski Wisław zezwolił na wzniesienie świątyni ku czci Matki Boskiej. Po jej rozebraniu, w latach 1869-77 powstał murowany, neogotycki kościół, w którym znajduje się ołtarz z figurą Matki Boskiej. Ta słynąca z wielu łask figura powstała prawdopodobnie w 1400 roku i od wieków przyciąga tłumy pielgrzymów.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...